Zajęcia z Biblioterapii – Pszczoły

W dniu 28.05.24 r. uczniowie naszej szkoły na kolejnych zajęciach w Bibliotece Miejskiej w Chorzowie przy ul. Ryszki 11A dowiedzieli się, wielu ciekawostek z życia pszczół oraz ich znaczeniu dla życia ludzi.
Oglądając różne książki o pszczołach poznali budowę pszczoły i znaczenie jej poszczególnych części ciała. Kolorując składane książeczki, poznali cykl życia pszczoły. Rozwiązując krzyżówkę, dzieci poznały warzywa i owoce owadopylne.
Poznały również produkty wytwarzane przez pszczoły i ich znaczenie dla zdrowia człowieka.
Na koniec każde dziecko zrobiło swoją pszczółkę z plastikowych jajek-niespodzianek.
Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, aktywizowały ich do myślenia, wypowiadania się na dany temat i mobilizowały do aktywności twórczej.